Piękno prostoty - jak w dobrym guście urządzić swój Dom i ogród? - Poradnik

Dlatego warto zadbać o to, aby były urządzone w sposób estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny Prosty design jest bardzo modne ostatnio

Dom i ogród

Piękno prostoty - jak urządzić Dom i ogród w dobrym guście?

Dom i ogród to miejsce, gdzie spędzamy większość czasu. Dlatego warto zadbać o to, aby były urządzone w sposób estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Prosty design jest bardzo modne ostatnio. Uważa się, że minimalizm to klucz do sukcesu w aranżacji wnętrz i ogrodu. Jak zaprojektować przestrzeń, aby była efektowna i jednocześnie elegancka?

Kolory

Dobrym sposobem na wyróżnienie wnętrza jest wprowadzenie jasnych kolorów. Niejest to oznaką braku gustu, wręcz przeciwnie - taki dom urządzony jest z klasą. Biele, beże czy szarości to kolory, które sprawiają, że pomieszczenia wyglądają bardziej przestronnie. Warto zwrócić uwagę, aby dobrać kolor pod kątem koloru podłogi i mebli. Takie kolory warto łączyć z motywami roślinnymi. Zielone palmy czy storczyki wprowadzą do wnętrza klimat natury, co z pewnością sprzyja relaksowi mieszkańców domu.

Meble i elementy dekoracyjne

Kiedy urządzamy przytulny i funkcjonalny dom, warto zastanowić się nad meblami, które będą w nim się znajdować. W przypadku mebli warto postawić na prostotę, ale również na trwałość i funkcjonalność. Pamiętajmy, aby meble nie przytłaczały pomieszczenia, ale wprowadzały do niego harmonię. Miękkie poduszki na kanapach, bądź hokery w kolorze zieleni to elementy, które urozmaicają przestrzeń. Warto też wprowadzić do domu dekoracje, np. plakaty, dywany, które zalecamy kupić zgodnie z motywem przewodnim danego pomieszczenia. Nastrój ciepła i relaksu dodają rośliny - dobrze będzie je umieścić w ozdobnych donicach, co na dodatek będzie wspaniałym detalem, który wyróżni naszą przestrzeń.

Ogród

Urządzając ogród, warto wykorzystać naturę, która nas otacza. Trzeba też wziąć pod uwagę, że ogród powinien być funkcjonalny i przyjazny dla mieszkańców. Pierwszym krokiem jest wyznaczenie działań, jakie będziemy chcieli realizować w ogrodzie. Należy też zwrócić uwagę na przestrzeń, jaka nam jest potrzebna. Warto zadbać o ilość zieleni, aby otaczała nas z każdej strony. Rośliny dobrze będzie umieścić w ozdobnych donicach i rabatach. Fajnym motywem będzie też kamienny mur usiany pnączami. Ogród to dla wielu osób miejsce, w którym chętnie organizują spotkania rodzinne i przyjaciół. Warto przygotować w nim strefę wypoczynkową - strukturą wykonaną z wytrzymałego drewna czy poprzez poprawienie podłoża na trawce i położenie tam ławek bądź hamaków. Bardzo modne są wodne elementy, takie jak fontanny lub stawy, co dodaje tajemniczości i otoczenia zieleni.

Podsumowując, prostota w urządzaniu Domu i ogrodu jest wartością, na którą warto stawiać. Minimalizm można połączyć z funkcjonalnością - takie urządzenie to przecież klucz do sukcesu w codziennym życiu. Przestrzeń w której mieszkamy powinna być przyjemna i estetyczna. Można zrealizować to poprzez używanie jasnych i naturalnych kolorów, mebli i elementów dekoracyjnych w dobrym guście oraz tworzenie w ogrodzie strefy relaksu i zieleni.


https://domowo.org.pl/