5 inspirujących pomysłów na aranżację wnętrz i ogrodu zgodnie z trendy Dom i ogród. - Poradnik

Ekologiczne materiały w Nowoczesnym Wnętrzu

Zgodnie z trendami Dom i ogród, ekologiczne materiały w aranżacji wnętrz zyskują coraz większą popularność Drewno, bambus, kamień, cegła, beton i ceramika, to tylko kilka przykładów materiałów, które stanowią ciekawą alternatywę dla syntetycznych tworzyw

Dom i ogród

1. Ekologiczne materiały w Nowoczesnym Wnętrzu

Zgodnie z trendami Dom i ogród, ekologiczne materiały w aranżacji wnętrz zyskują coraz większą popularność. Drewno, bambus, kamień, cegła, beton i ceramika, to tylko kilka przykładów materiałów, które stanowią ciekawą alternatywę dla syntetycznych tworzyw. We wnętrzu warto wybierać odpowiednio dobrane materiały. Drewno stosowane w meblach i panelach ścienno-sufitowych będzie wyglądało pięknie z jedwabistymi zasłonami i dywanami. Z kolei kamień w lodówce będzie pasował do szarych kafli w kuchni. Warto pamiętać, że to właśnie ekologiczne materiały nadają wnętrzom charakteru i przytulności.

2. Klimat w ogrodzie w stylu japońskim

Ciekawym trendem Dom i ogród jest aranżacja ogrodu w stylu japońskim. Takie ogrody pobudzają zmysły i relaksują, a zarazem są minimalistyczne i eleganckie. W stylu japońskim ważne są harmonia i równowaga. Ogrody te charakteryzują się prostymi formami, jak na przykład labirynt ze stawów w kształcie łodzi lub kaskad wodnych, na której woda spływa w dół, tworząc przyjemny dźwięk. Klimat japońskiego ogrodu będą współtworzyć kamienie, choinki iglaste oraz ławki, na których można się zrelaksować i wypocząć. Aby uzyskać efekt spokoju, warto zastosować harmonijną kompozycję, tzn. dobrze dobrane odmiany roślin oraz konkretne kolory, np. fiolety, zielone i niebieskie tony.

3. Mieszkanie zielonej rośliny w każdym pokoju

Jednym z najnowszych trendów w Domu i ogródu jest wprowadzenie do każdego pomieszczenia zielonej rośliny w doniczce. Rośliny uzupełniają wnętrze i pozytywnie wpływają na nasze zdrowie - oczyszczają powietrze, poprawiają samopoczucie, wprowadzają do domu ciepło i relaks. Pod koniec XX w. zapomnieliśmy o roślinach, a dziś wracamy do natury. Możemy postawić donice z kwiatami na parapecie okien, a większe rośliny postawić na podłodze lub na półce. Rośliny same w sobie są piękne, ale w kompozycji z wnętrzem stają się bardzo efektowne. Rośliny w donicach są bardzo modne i są z powodzeniem wykorzystywane w aranżacji wnętrz - dodają klasy, świeżości, jasności i nadają pomieszczeniu blasku.


https://domowo.org.pl/