Dom I Ogród - Praktyczne porady na jesienne porządki w Domu i ogrodzie

To także czas, kiedy zaczynamy się przygotowywać do chłodniejszych dni oraz zimy Ważnym elementem przed przyjściem zimy są porządki w domu i ogrodzie

Dom i ogród

Praktyczne porady na jesienne porządki w Domu i ogrodzie

Jesień to przede wszystkim czas zmian kolorów przyrody. To także czas, kiedy zaczynamy się przygotowywać do chłodniejszych dni oraz zimy. Ważnym elementem przed przyjściem zimy są porządki w domu i ogrodzie. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą w tym zadaniu.

Porządki w domu

Pierwszym krokiem do porządków w domu jest wybranie pomieszczenia, które chcemy posprzątać. Następnie warto od razu zrobić generalne porządki czyli usunąć wszelkie śmieci i zbędne przedmioty. Warto także rozważyć odświeżenie ścian - przemalowanie lub na przykład nową tapetę.

Pora także na porządki w szafach i szafkach. Przygotujmy się do zimy i porządków w szafie, zszywając czy naprawiając zimowe ubrania, które przetrwały lato. Warto także zrobić gruntowne porządki w kuchni i łazience, wyrzucając przeterminowane kosmetyki i produkty spożywcze, które już nie nadają się do spożycia.

Porządki to także dobry moment, aby zrobić przegląd swoich papierów - wyrzucić niepotrzebne dokumenty, a ważne zapisać na dysku lub w segregatorze. Dzięki temu nie tylko uporządkujemy domowy bałagan, ale również poprawimy swoją organizację w codziennym funkcjonowaniu.

Porządki w ogrodzie

Przygotowanie ogrodu na zimę, to również bardzo ważne zadanie. Przede wszystkim warto zebrać liście i suche gałęzie, żeby nie blokowały przepływu powietrza. Następnie trzeba zadbać o rośliny - przyciąć lub w razie potrzeby przenieść do ciepłych pomieszczeń. Warto też nawodnić rośliny przed zimą.

Pod koniec sezonu wygrzebać warto zwłaszcza byliny - podzielić, podciąć i zabezpieczyć przed zimą. Jeśli mamy w ogrodzie drzewa liściaste to warto je przyciąć, aby nie blokowały światła na innych roślinach.

Wreszcie, na koniec warto przeprowadzić generalne porządki w narzędziach ogrodowych - wyczyścić, naostrzyć noże i przecinaki, oraz zabezpieczyć narzędzia przed zimą. Taki zabieg pozwoli nam uniknąć strat spowodowanych korozją i wychodzeniem sprzętu z użytku.

Przeprowadzenie porządków zarówno w domu jak i w ogrodzie to ważne zadanie, które pozwoli nam na lepsze poruszanie się po wnętrzu i ułatwienie pracy w ogrodzie w przyszłym roku. Dzięki rzetelnemu podejściu do sprzątania zyskamy czas na relaks i przyjemności.


https://domowo.org.pl/